Brak środków pieniężnych na sprawny i nowoczesny sprzęt komputerowy nie jest problemem. Możemy wziąć komputer w leasing. Jest to nie tylko tanie, ale także korzystne podatkowo rozwiązanie. Dokładnie po osiemnastu miesiącach wymienić można sprzęt na nowy. Dzięki temu otrzymujemy szybszy oraz wydajniejszy model.


Wypożyczenie sprzętu


Leasing komputerów polega na niczym innym jak na wypożyczeniu sprzętu, za co osoba wypożyczająca pobiera opłatę. Podpisując umowę na leasing decydujemy się na długość okresu leasingu. Jest to najczęściej od 18 do nawet 60 miesięcy. Koszt całkowity leasingu jest sumą pierwszej wpłaty, wszystkich rat, jak i także kwota wykupu, o ile sam przedsiębiorca się na niego zdecyduje.


W leasing w zasadzie można wziąć wszystko, co jest nam potrzebne do funkcjonowania informatycznego firmy. Mowa o sprzęcie oraz oprogramowaniu. Wyleasingować możemy także klawiaturę, monitor, myszkę, laptop, serwery, drukarkę oraz także specjalistyczne programy. Przy leasingu opłaca się najlepiej podpisać umowę na zestaw kompletny, aby nie trzeba było później kupować kolejnych elementów za gotówkę.


Kto powinien skorzystać z leasingu komputerów?

Leasing komputerów jest w zasadzie dla każdego, a szczególnie dla przedsiębiorców, którzy startują dopiero ze swoim biznesem. Zaraz po założeniu firmy rosną także potrzeby, a nie mamy jeszcze przychodów wystarczających. Zakup nawet komputerów dobrej klasy do biura jest wydatkiem nawet kilkunastu tysięcy złotych.


Kolejnym ważnym argumentem na rzecz leasingu jest szybko starzejący się sprzęt komputerowy. Po dwóch latach pracy, laptop wydający się nowoczesny może się okazać niezdatny do obsługi nowych programów. Już nie mówiąc o komputerach, które są przeznaczone do obróbki wideo oraz grafiki. Gorsze jest to, że ich cena mocno spadnie i nie mamy co liczyć na to, że komputer dwuletni uda się sprzedać korzystnie. W branży komputerowej jest identyczne jak w świecie samochodów. Gdy samochód wyjedzie z salonu, to już traci na swojej wartości nawet kilkanaście procent.