Komputery All-In-One to urządzenia o niewielkich rozmiarach. Są w stanie zastąpić zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne. Dzięki temu, że są one kompaktowe, to nie zajmują zbyt dużo miejsca. Najważniejsze, że przy tym wszystkim kompletnie nie tracą na funkcjonalności.


O komputerach All-In-One


Komputery All-In-One wpisały się na stałe w ofertę bardzo wielu producentów sprzętu komputerowego. Wielu producentów decyduje się właśnie na ten typ komputerów. Jest to typ komputera stacjonarnego, w którym nie znajdziemy klasycznej jednostki w obudowie. Wszelkie niezbędne elementy są schowane w części monitora. Co tam znajdziemy? Znajdziemy tam procesor, kartę graficzną, dysk twardy, napęd oraz pamięć ram. Już wiemy skąd wzięła się nazwa – wszystko w jednym.


Aby korzystać w pełni z tego urządzenia konieczna będzie klawiatura oraz myszka. Urządzenia te podłączamy samodzielnie. Dlaczego wiele osób się decyduje na komputer stacjonarny w tym typie? Odpowiedzi jest w zasadzie bardzo dużo, ale dla większości zaletą największą jest kompaktowość, a do tego estetyczny wygląd. Dzięki temu rozwiązaniu unikamy kabli, które w komputerach klasycznych plątają się nam na biurku, a nawet pod nim. Raczej warunki te nie są komfortowe do pracy, a poza tym możemy pewien kabel odpiąć. Spowodowuje to wyłączenie komputera.

Czym wyróżniają się komputery All-In-One?


Najlepsze spośród komputerów All-In-One wyróżniają się bardzo cichą pracą. Na pewno jest to nieporównywalne z komputerami stacjonarnymi. To także w jakimś stopniu poprawia komfort, ułatwiają na pewno skupienie uwagi na pracy wykonywanej. Na rynku obecnie można spotkać modele niesamowicie wydajne. Przykładem jest komputer All-In-One do gier. W związku z tym, że branża IT przeżywa spory i dynamiczny rozwój, to producenci korzystać mogą z podzespołów coraz mniejszych oraz wydajniejszych.


Na pewno także zauważyliśmy ostatnimi czasy znaczny wzrost popularności komputerów All-In-One, które posiadają ekran dotykowy. Wybór należy do nas.